Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri
|
[ Pune o întrebare ]
Categoria: Principal -> Gospodarire comunala si servicii publice -> Gospodarire comunala si servicii publice
Întrebări
| Intrebarea nr. 4452 din data: 14-11-2014 pusa de Olar Artur : · Buna ziua,
pe strada Batistei, colt cu Alba Iulia, in zona garajelor, sunt cativa caini fara stapan. Astazi unul dintre ei (un mascul necastrat) a fost agresiv maraindu-ma si vrand clar sa ma muste. L-am intimidat, dar daca in locul meu era baiatul meu de 8 ani (care-si tine bicicleta in garaj, in acea zona), s-ar fi terminat tragic. Va rog frumuos sa luati URGENT masuri ca acei caini sa dispara. Va multumesc anticipat.
Intrebarea nr. 4442 din data: 01-07-2014 pusa de camelia crisan : · buna ziua,
La viaductul de la Euromedic chiar nu o sa mai putem trece maine poimaine de cat au crescut balariile. puteti trimite o echipa sa curete un pic locul? de asemenea si iluminatul din viaduct ar trebui verificat.
Iar mirosul de la canalele de pe strada savarsin sunt insuportabile .. cum da un pic caldura. aceasta problema cu canalele e de ani de zile!! chiar nu se poate face nimic? nici sa aerisim nu putem din cauza lui!
multumesc frumos,
Intrebarea nr. 4430 din data: 03-06-2014 pusa de Miklos Attila : · Buna ziua!Spuneti varog cand se va repune in functiune instalatia de semaforizare situata la Lebada.Multumesc
Intrebarea nr. 4371 din data: 17-02-2014 pusa de ghingaz nicoleta : · Buna ziua,in cartierul in care locuiesc si anume in Micalaca ,str.Voinicilor bl. C3 blocurile noi din zona Selgros sunt foarte multi caini maidanezi,uni locatari din blocurile vecine chiar au inceput sa le faca custi din carton la intrarea blocului, nu pot sa stau afara sa ma joc cu copilul de teama cainilor si de ce reactie pot avea acesti caini,daca vor sa-i ingrijeasca sa-i adopte in mod legal ca in caz de ceva nu ete nimeni raspunzator.VA MULTUMESC
Intrebarea nr. 4361 din data: 29-01-2014 pusa de Hodiș Daniel Denis : · Bună ziua! Aș dori să vă întreb dacă s-a făcut recepția lucrărilor de reabilitare de pe Str. Libertății colt cu Str. Tiberiu Brediceanu? Există gropi nesemnalizate și, de asemenea pe o porțiune a drumului pământul excavat a curs pe șosea, reprezentând un pericol de răsturnare pentru mașini. Vă rog frumos să mergeți la fața locului și să luați măsuri.
|
Răspunsuri
|
Intrebarea nr. 4452 din data: 14-11-2014 pusa de Olar Artur : · Buna ziua,
pe strada Batistei, colt cu Alba Iulia, in zona garajelor, sunt cativa caini fara stapan. Astazi unul dintre ei (un mascul necastrat) a fost agresiv maraindu-ma si vrand clar sa ma muste. L-am intimidat, dar daca in locul meu era baiatul meu de 8 ani (care-si tine bicicleta in garaj, in acea zona), s-ar fi terminat tragic. Va rog frumuos sa luati URGENT masuri ca acei caini sa dispara. Va multumesc anticipat.
|
Raspuns din data de 18-12-2014 : Stimate domn,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra, va comunicam raspunsul Serviciului Edilitar din cadrul Primariei Municipiului Arad:
In data de 24.11.2014 s-a solicitat operatorului specializat sa intervina in zona indicata, respectiv str. Batistei colt cu str. Alba Iulia, zona garajelor, pentru prinderea si adapostirea cainilor fara stapan, conform prevederilor contractului de servicii, cu respectarea legislatiei in vigoare.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4442 din data: 01-07-2014 pusa de camelia crisan : · buna ziua,
La viaductul de la Euromedic chiar nu o sa mai putem trece maine poimaine de cat au crescut balariile. puteti trimite o echipa sa curete un pic locul? de asemenea si iluminatul din viaduct ar trebui verificat.
Iar mirosul de la canalele de pe strada savarsin sunt insuportabile .. cum da un pic caldura. aceasta problema cu canalele e de ani de zile!! chiar nu se poate face nimic? nici sa aerisim nu putem din cauza lui!
multumesc frumos,
|
Raspuns din data de 02-12-2014 : Stimata doamna,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va comunicam raspunsul Serviciului Edilitar din cadrul Primariei Municipiului Arad:
Dupa verificarea in teren a situatiei se vor lua masuri pentru taierea vegetatiei in zona indicata de dumneavoastra.
Reclamatia privind problema de iluminat public a fost transmisa SC ELBA SA si se afla in atentia acestora pentru rezolvare.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4430 din data: 03-06-2014 pusa de Miklos Attila : · Buna ziua!Spuneti varog cand se va repune in functiune instalatia de semaforizare situata la Lebada.Multumesc
|
Raspuns din data de 24-06-2014 : Stimate domn,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va comunicam urmatoarele:
Semafoarele de pe Calea Aurel Vlaicu au fost puse in galben intermitent ca urmare a avarierii acestora in urma unui accident rutier. La ora actuala, Primaria Municipiului Arad nu are contact de administrare a semnalizarii rutiere, procedura de achizitie fiind in curs de desfasurare. Dupa finalizarea achizitiei si semnarea contractului de lucrari, semafoarele puse in galben intermitent de pe Calea Aurel Vlaicu vor fi repuse in functiune.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4371 din data: 17-02-2014 pusa de ghingaz nicoleta : · Buna ziua,in cartierul in care locuiesc si anume in Micalaca ,str.Voinicilor bl. C3 blocurile noi din zona Selgros sunt foarte multi caini maidanezi,uni locatari din blocurile vecine chiar au inceput sa le faca custi din carton la intrarea blocului, nu pot sa stau afara sa ma joc cu copilul de teama cainilor si de ce reactie pot avea acesti caini,daca vor sa-i ingrijeasca sa-i adopte in mod legal ca in caz de ceva nu ete nimeni raspunzator.VA MULTUMESC
|
Raspuns din data de 06-03-2014 : Stimata doamna,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va comunicam urmatoarele:
In data de 26.02.2014 am solicitat operatorului specializat sa intervina in zona indicata, respectiv cartier Micalaca, str. Voinicilor, zona blocurilor noi din zona Selgros, pentru prinderea si adapostirea cainilor fara stapan, conform prevederilor contractului de servicii, cu respectarea legislatiei in vigoare.
In data de 03.03.2014, am fost informati de catre operatorul specializat, de faptul ca au fost capturati din zona doi caini fara stapan, operatiune care se va desfasura in continuare conform programului stabilit de operator.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 4361 din data: 29-01-2014 pusa de Hodiș Daniel Denis : · Bună ziua! Aș dori să vă întreb dacă s-a făcut recepția lucrărilor de reabilitare de pe Str. Libertății colt cu Str. Tiberiu Brediceanu? Există gropi nesemnalizate și, de asemenea pe o porțiune a drumului pământul excavat a curs pe șosea, reprezentând un pericol de răsturnare pentru mașini. Vă rog frumos să mergeți la fața locului și să luați măsuri.
|
Raspuns din data de 27-02-2014 : Stimate domn,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va comunicam urmatoarele:
Lucrarile de pe strada Libertatii nu au fost receptionate si apartin Companiei de Apa si Canalizare ca beneficiar.
Serviciul Informare Cetateni
|
Sus
|
|
|
|